Keio Nature - z miłości do natury!

Keio jest w 100% eko i się tego nie wstydzimy

Dlaczego śmiało możemy powiedzieć, że nasze produkty są ekologiczne i przyjazne środowisku oraz naszemu ciału?

Zacznijmy od tego, że naszym podstawowym materiałem z jakiego korzystamy jest wełna i nie jest to bynajmniej barbażyństwo, o czym pisaliśmy w naszym pierwszym artykule wyjaśniając między innymi dlaczego owce należy wręcz strzyc.
https://keionature.eu/2018/05/02/czym-jest-welna/

Przyjazne dla ciała…
Wełna jakiej używamy jest nie tylko 100% naturalnym materiałem pozwalającym na prawidłową cyrkulację powietrza naszych stóp, ale przede wszystkim ma właściwości antybakteryjne, więc zdecydowanie jest przyjazna dla naszych giczałów 😉

Dlaczego przyjazne dla środowiska?
Otóż przy ich produkcji nie wykorzystujemy żadnych maszyn, wszystko od A-Z robimy w “ręcach”. Poza tym są w 100% biodegradowalne.

No i wreszcie wisienka na torcie 😉
Dlaczego używamy skór bydlęcych licowych bądź garbowanych?
Jak wszyscy wiemy jako społeczeństwo dzielimy się na luzi którzy zjedzą kotleta i na ludzi którzy zwrócą Ci uwagę, że tego kotleta jesz.
Oczywiście najlepiej kiedy mówiąc Ci to mają na sobie zamszowe buty 😉

A teraz całkiem serio:
Uważamy, że nie należy brać z natury za dużo. Należy jednak dbać o to co daje i wykorzystywać przede wszystkim mądrze.
Jesteśmy więc za ideą recyklingu – pytanie kiedy on się zaczyna?
Nie jest tajemnicą, że bydło jest hodowane głównie dla mięsa. I tutaj pojawia się jakże obrzydliwy dla niektórych temat skór – czy nie jest marnotrawstwem pozwolić by skóry zjadło robactwo i muchy!?
Tym bardziej, że  skóra jest czymś co ludzie wykorzystywali od dawien dawna. Jest bowiem nie tylko materiałem trwałym – o ile oczywiście o nią dbamy, ale przede wszytskim bardzo dobrym dla naszego ciała, ponieważ oddychającym.

Dlatego też postanowiliśmy połączyć oba w 100% naturalne materiały jakie dostarcza nam właśnie natura.
Wełna z której wyfilcowany jest cały but oraz skóra roślinnie garbowana, którą wykorzystujemy do zrobienia szytej podeszwy, zabezpieczona woskiem pszczelim by nie wchłaniała wilgoci (oczywiście nie polecamy używać naszych łoviec miejskich w charakterze kaloszy).

Jeżeli masz jakieś pytania, chętnie odpowiemy 🙂
Keio Team

Share this post
  , , , , , , , , , , ,


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o